Kačių kavinė partneriai
Kačių kavinė cat

Cat Cafe

Pirmos pasaulyje kačių kavinės įkurtos Japonijoje 1998 m., ilgainiui jos tapo labai populiarios. Šiuo metu Japonijoje tokio tipo kavinių suskaičiuojama virš keturiasdešimt.

Cat Cafe koncepcija - katės gyvena kavinės patalpose, turi savo atskirą gyvenamąją zoną kur svečiai negali lankytis, tačiau jos niekieno neverčiamos gali ateiti į kavinės svečių salę ir bendrauti su lankytojais. Kavinės maisto ruošimo ir laikymo zona (baras) izoliuotas nuo gyvūnų.

Europoje ši gyvūnų ir žmonių bendravimo forma sparčiai populiarėja.

Vilnius lygiuosis su tokiais miestais kaip - Viena, Budapeštas, Madridas, Berlynas, Londonas, Paryžius, tai yra šiose sostinėse jau yra sėkmingai veikiančios tokio tipo viešojo maitinimo/laisvalaikio praleidimo vietos.

MB "Kačių kavinė" yra socialiai atsakinga ir neišnaudos kačių dėl pelno siekimo, gyvūnai nebus "gyvi žaisliukai" – tai namai beglobėms katėms – kurias Cat Cafe paims iš globos namų – tai yra taps gyvūnų draugais. Su gyvūnų globos įstaigomis nuolat bus bendradarbiaujama ir tarpininkaujama ieškant beglobiams gyvūnams šeimininkus.

Humaniškas elgesys su gyvūnais tai Kačių kavinė prioritetas.

Cat Cafe steigėjas savo veikla prisidės prie beglobių gyvūnų mažinimo, taip pat bus rengiamos paskaitos apie gyvūnų gerovę, jų priežiūrą, maistą, gydymą ir pan. Kavinės svečiai pasisems patirties bendravime su gyvūnais, kai kuriems lankytojams padės apsispręsti ar tikrai nori ir gali atsakingai auginti gyvūną savo namuose, stiprės visuomenės atsakomybės dėl gyvūnų gerovės jausmas, asmenims, kurie dėl įvairių priežasčių (daug dirba, keliauja, nuomojasi būstą, ar su šeima nėra vieningos nuomonės dėl gyvūno įsigijimo) negali auginti gyvūno suteiks galimybę bendrauti su gyvūnais – nesukeliant jiems streso (pvz. ilgam laikui gyvūną palikus namuose vieną, nereguliarus šėrimas, ribotas bendravimas, nepaknakama medicininė priežiūra ir pan.) Cat Cafe maisto gaminimo, tvarkymo ir laikymo patalpos, bus atribotos nuo gyvūnų ir kontroliuojama, kad jie nepatektų į minėtas patalpas, katės neturės jokio sąlyčio su lankytojams pateikiamu maistu ar gėrimais.

MB "Kačių kavinės" tikslai:

  1. beglobių gyvūnų mažinimas – surandant jiems šeimininkus.
  2. visuomenės švietimas apie gyvūnų gerovę.
  3. visuomenės ir gyvūnų bendravimo skatinimas.
  4. sukurti jaukią ir draugišką aplinką tiek gyvūnams tiek ir žmonėms.
  5. tapti informaciniu centru dėl kačių laikymo, gydymo ir globos.
  6. būti pavyzdžiu kitoms tokio tipo įstaigoms.

Kačių kavinės augintiniams bus įrengtos atskiros nuo lankytojų gyvenamosios patalpos, užtikrinama, kad jiems nebūtų trukdoma tose patalpose būti, ilsėtis, miegoti, žaisti, maitintis taip pat įrengta atskira patalpa tualetui. Augintiniai galės laisvai, pagal savo norus migruoti iš lankytojų salės į savo gyvenamąją patalpą ir atgal. Jų niekas negalės versti išeiti į lankytojų salę, gyvūnai migruos, bendraus su lankytojais laisvai pagal savo norus.

Vidinės Kačių kavinės taisyklės garantuos gyvūnų gerovę ir maisto higienos normas. Katės reguliariai bus apžiūrimos veterinaro ir esant būtinybei suteikiama būtina medicininė pagalba. Cat Cafe personalas bus formuojamas tik iš asmenų, kurie turi patirtį gyvūnų priežiūroje, myli kates ir yra atsakingi. Visi gyvūnai privalės būti sterilizuojami laikantis tai nustatančių teisės normų.


  1. Karjera